En Etkili Dijital Pazarlama Yolu: İnstagram

En Etkili Dijital Pazarlama Yolu: İnstagram… Dijital Pazarlama, elektronik ortamlarda yaptığınız işi veya sattığınız ürünleri tanıtabileceğiniz, klasik pazarlama yöntemlerinden farklı olarak dijital ortamda marka bilinirliğinizi arttırabileceğiniz, avantajlı bir pazarlama yöntemidir. 21.yy da ortaya çıkan bu yöntem, hala popülerliğini korumaktadır. Günümüzde işletme sahiplerinin ilk tercihi dijital pazarlamadır. Aslına bakarsak dijital pazarlamanın tek bir yolu yoktur. İnternet ortamında her bir farklı platform için farklı pazarlama yöntemi mevcuttur. İnstagram, Facebook, Pinterest, Forumlar, Sözlükler derken yüzlerce pazarlama yolu bulunmaktadır. Bu pazarlama yöntemlerinin arasında en dikkat çeken hiç şüphesiz Instagram’dır.

Instagram, günümüz İnternet dünyasında en fazla kullanıcıyı içinde bulunduran, dolayısıyla en iyi dijital pazarlama mecrası olan uygulamadır. Son açıklanan verilere göre Instagram’ın aylık aktif kullanıcı sayısı 1 milyar. Bu kullanıcıların Instagram da geçirdiği vakit ise günde ortalama 2 saat. Bu verileri dikkate aldığımızda Instagram’ın dijital pazarlama yapmak için fevkalade bir yer olduğunu görüyoruz. Dijital pazarlama yapmak için tek yol Instagram değil ancak dijital pazarlamadan en fazla trafik alacağımız sosyal mecra Instagram. Bu sebeple işletmemiz adına bir Instagram sayfası oluşturmamız şart. Büyük bir Instagram sayfası satışlarımızı arttırmak ve markamızı büyütmek için en etkili yollardan biridir. Tabii öncesinde kullanıcıları, Instagram sayfamıza çekmemiz gerekiyor. Organik olarak sayfamızı büyütmemiz yılları alacaktır. Ancak Instagram sayfamızı büyütmenin tek yolu organik olarak büyüme değil. İsterseniz gelin hızlıca Instagram sayfamızı nasıl büyütebiliriz?, inceleyelim. En Etkili Dijital Pazarlama Yolu: İnstagram…

Kısa Sürede Instagram Sayfasını Büyütme

1.) Instagram Takipçi Satın Alma

instagram takipçi satın al

Instagram sayfanızı büyütmenin en hızlı yolu hiç kuşkusuz takipçi satın almaktır. Ancak bunu uygularken dikkat etmeniz gereken önemli noktalar bulunuyor. Öncelikle bahsettiğimiz takipçi satın almak, ücretsiz takipçi değil! Ücretsiz takipçi veren birçok site olduğunu biliyorsunuzdur. Bu sitelerden uzak durmanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü “ücretsiz” adı altında en iyi ihtimalle sayfanız botlarla dolacak ve trafiğini kaybedecektir. Yani bu yöntemle ister 100 bin takipçiniz olsun sayfanızın kitlesi bot hesaplarla dolu olacak ve organik trafiği bozacaktır. Tabii çok daha kötü senaryolarda mevcut. Bu siteler hesaplarınıza erişebilir ve sizin haberiniz olmadan birçok kullanıcıyı takip edebilir ve fotoğraflarını beğenebilirler. Bu sebeple sayfanızın kendi trafiği de olumsuz etkilenir.

2.) Organik Takipçi Kitlesi

Her alanda olduğu gibi en etkili ve en zahmetli yöntem organik yöntemdir. Eğer zamandan sıkıntı çekmiyorsanız sitenizin trafiğini organik olarak yükseltmeyi deneyebilirsiniz. Tabii bunun için Instagram algoritmasını çok iyi tanımalısınız. Organik olarak Instagram trafiğini yükseltmek için araştırmalar yapıp sayfanıza yoğunlaşabilirsiniz. Eğer bunun hakkında bilginiz yoksa ve sayfanıza ayıracak vaktiniz yoksa profesyonellerden yardım almayı da deneyebilirsiniz. Arifin İnovasyon Bilişim Teknolojileri bu noktada sosyal medya yönetimi hizmeti veren bir firmadır. Bizimle bu bağlantı üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

3.) Reklam

Instagram sayfanızı büyütmek için reklam vermeyi deneyebilirsiniz. Büyük Instagram sayfaları ile iletişime geçip kendi sayfanız adına bir reklam verebilir veya sponsorlu bağlantıları kullanabilirsiniz. Ancak bu noktada potansiyel müşterilerinize ulaşabileceğiniz alanlara reklam vermelisiniz. Yani eğer siz bilişim teknolojileri ile alakalı bir sayfa iseniz büyük bir giyim sayfasına reklam vermek yerine onun yarısı büyüklükte bir teknoloji sayfasına reklam vermeniz çok daha etkili olacaktır. Çünkü potansiyel müşterileriniz giyim sayfasına oranla teknoloji sayfasında daha yoğun olacaktır.

Bu yazımızda En Etkili Dijital Pazarlama Yolu: İnstagram hakkında bilgi vermeye çalıştık, okuduğunuz için teşekkürler. Makalelerin devamına buradan ulaşabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir