WordPress Site Yaptırmak

WordPress içerik yönetiminin en iyi yapıldığı sistemlerden biridir. Bu yöntem ile web sitesi içerisinde bulunan bilgiler daha kolay bir şekilde güncellenerek daha hızlı değişikliklere gidilebilir. WordPress site yaptırmak  yöntemiyle firmalar daha çok müşteri kitlesine ulaşma olanağına sahip olurlar. Bu yöntem en hızlı reklam veren tanıtım yapan uygulamalardan biridir.

Dünyada WordPress Site Yaptırmak

Dünyaya wordpress site yaptırmak üzerine bulunan web sitelerinin %40’a yakını bu sistemi kullanmaktadır. Worrdpress sistemi geniş kullanım alanı nedeniyle daha çok insana hitap etme olanağı tanır. Dünya üzerinde bulunan en iyi siteler çoğunlukla Worrdpress sistemini tercih ederler. WordPress yöntemiyle site kurulumunda hiçbir kodlama bilgisine ya da teknik bilgiye ihtiyaç duyulmaz.

WordPress site yaptırmak sistemi çok basit bir kuruluma sahiptir ve ofis programlarının kullanılması gibi kolay kullanım sunmaktadır. Word ve Excel uygulamalarında yapılan işlemler gibi site kurulabilir ve yönetimi sağlanabilir. Ülkemizde de Worrdpress site kullanımı oldukça yaygın bir hale gelmiştir. WordPress sitesini kurmak için hosting ve domain almanız gerekir.

WordPress Site Kurmak İçin Gerekli Olan Şeyler

WordPress site yaptırma işleminde öncelikli olarak gerekli olan şartların sağlanması gerekir. Siteyi kurmak için öncelikle domain ve hosting olarak site kurmak için başlangıç aşamasının geçilmesi gerekir. Olınan domain ve hostingle işleminden sonra yapılması gereken şey bu sistemlerin üzerine ücretsiz olarak wordpress sistemini kurmak olacaktır.

Oluşturulan wordpress üzerine yapılmak istenen site hakkında içerikler üretilerek sitenin yapısı oluşturulmalıdır. Siteye uygun içerik ve kategori bulunup uygun bir tema hazırlanmalıdır. Bu işlemlerin ardından WordPress sitesi üzerine kurulum işlemi gerçekleştirilir. Kurulum işleminden sonra siteye uygun tema ayarları yapılır.

Tema tasarımları ve içerik kontrolünden sonra site son haline dönüştürülerek işlem tamamlanır. WordPress üzerinde bir site kurmak istiyorsanız öncelikli olarak nasıl bir site kurmak istediğinize karar vermelisiniz. WordPress üzerinde site kurmanız için bir çok farklı kategori ve seçenek yer almaktadır.

Başarılı Websitesi Olması İçin neler yapılmalı?

Kurulan sitenin başarılı olması için diğer sitelerin içeriğinden ve konularından farklı özgün olmasına özen göstermelisiniz. Kurulmuş olan siteyi diğer sitelerden ayıran en önemli özelliklerden biri tasarımdır bu nedenle tasarımın farklı olmasına büyük özen göstermelisiniz.

WordPress İle Site Kurmanın Önemi

WordPress site yaptırma sadece ülkemizde değil tüm dünya üzerinde oldukça yaygın olan uygulamaların baş sırasında gelmektedir.  Wordpress yöntemi ile kurulan siteler dünya üzerinde çok popüler olan siteler arasında yer almaktadır.

Dünya üzerinde ortalama olarak 75 milyon web sitesi WordPress sistemi ile çalışmaktadır. Bu rakamın oldukça fazla olması WordPress sisteminin dünya üzerinde ne kadar popüler olduğunun bir göstergesidir. WordPress site kurma işlemi kolay ve basit bir yöntem olduğu için site kurmak isteyen kişiler tarafından sıklıkla tercih edilme sebebi bu durumdur. WordPress sitesinin kurulumu için herhangi bir teknik bilgiye gerek duyulmaz.

Dünya üzerinde en iyi internet sitelerinden 3000 tanesi WordPress sistemini kullanmaktadır. İsveç’in resmi stresi olan swenfe.se web sitesi dahi WordPress kullanılarak kurulmuş bir internet sitesidir. Bu nedenle WordPress sistemi kaliteli ve güvenli bir web sitesi kurulumu için insanlar tarafından sıklıkla tercih edilir.

Ülkemizde de wordpresse olan ilgi her geçen gün artarak bu sistemi kullanan kullanıcı sayısı da her gün artmaktadır. Ülkemizde de önemli internet siteleri WordPress sistemini tercih etmektedir. Örneğin haber siteleri arasında baş sıralarda yer alan Sözcü’de sozcu.com.tr olarak bu sistemi kullanmaktadır. WordPress Sitesi insanlara güvenirliğini kanıtlamış olan bir sitedir.

WordPress Site Yaptırmak Ne İşe Yarar?

WordPress site yaptırma isteyen kullanıcılar en çok bu sorunun cevabını merak etmektedir. WordPress internet sitesi hosting ve domain kullanılarak oluşturulan bir sitedir. Bu sistemlerin alınmasından sonra wordpress kurulumu hosting ve domainin üzerine yapılır.

Bu işlemlerin yapılmasının ardından wordpress site için İngilizce kodlama dillerini bilmiyorsanız başkası tarafından hazır olarak oluşturulmuş kodlama sistemini kullanmanız gerekiyor. WordPress site kullanan kişiler bu gereksinimleri gerek kalmadan wordpress hazır kodlanmış site kurulum ve yönetim sistemini hazır olarak sunmaktadır. WordPress sistemi sayesinde İngilizce ve kodlama bilgisine sahip olmadan site kurulumu rahatlıkla yapılabilir.

WordPress site yaptırmak Rahatlıkla tıklama işlemleri ile sitenin kurulumu ve yönetimi sağlanır. Kurulum kolaylığı ve kodlama gibi zorlu teknik bilgilerin gerekli olmaması nedeniyle sıklıkla tercih edilen bu sistem en kolay yoldan internet sitesi sahibi olmayı sunmaktadır.

Sitenin kurulumu için sadece hosting ve domain sahibi olmak yeterlidir. WordPress sisteminden önce sadece bilgisayar programlaması yapan insanlar site kurma becerisine sahip iken WordPress sisteminden sonra isteyen herkes bu sisteme rahatlıkla kurabilir.

WordPress Site Kurulumu Çok Maliyetli Midir?

WordPress site yaptırma işlemi düşünüldü kadar maliyetli bir işlem değildir. WordPress site oluşturmak için kişilerin sadece iki kategoride para harcamaları gerekiyor.

Çok düşük fiyatlarla wordpress sistemi oluşturuluyor. WordPress oluştururken para harcamanız gereken yerler site adı için domain almak ve sürekli aktif bir şekilde sitenizi kullanabilmek için hosting uygulamasını satın almaktır. WordPress sisteminin oluşması için para harcamanız gereken yerler sadece bu iki alandan ibarettir.

Bu ikisi tam hosting ve domain genellikle yıllık ödenen ücretlerdir. Bu fiyatlar ortalama olarak 100 TL ile 300 TL arasında değişiklik gösteren fiyatlardır. Yıllık olarak hesaplandığında oldukça düşük olan bu fiyatlar site sahibi olmanız için gayet makul ve minimum düzeydedir.

Websitesi Kurmak Ücretsiz midir?

Sadece iki alanda para harcayarak sahip olunabilecek bu site özellikleri nedeniyle çok fazla tercih edilmektedir. Hosting ve domain fiyatları firmalar arasında değişiklik gösterir fakat genel olarak fiyatlar birbirine yakındır. WordPress sistemi tamamen ücretsiz hizmet sunan bir sistemdir bu sistem için hiçbir ücret talep edilmez.

Ücretsiz yazılım hizmeti sunan siteler arasında en kaliteli ve güvenli sitelerin başında gelmektedir. Yüksek ziyaretçi sayısına ulaşan internet siteleri çok düşük maliyetler ile bu sistemden oldukça yüksek kazançlar elde edebilirler.

WordPress Site Yaptırmak İçin Alan Adının Önemi

WordPress site yaptırma aşamasında kullanıcıların en çok dikkat etmesi gereken konulardan biri web sitelerine verecekleri isimdir. Kullanıcıların web sitesinde verecekleri isim arama motorundaki sıralamalarını önemli derecede etkilemektedir.

Arama motorunda üst sıralarda çıkan özel kelime gruplarının bulunduğu kategoriden seçimler yaparak isim adını belirlemelisiniz. Özellikle kurulacak olan sitenin isminin kısa, net, anlaşılır ve akılda tutulur olması gerekir. İsim belirleme işlemi web sitesinin başarısını ve ziyaretçi sayısını doğrudan etkileyen en önemli faktörlerin içerisinde yer alan bir durumdur.

Eğer isim bulma konusunda tereddüt yaşıyorsanız mutlaka bu konuda uzman kişilerden yardım almalısınız. Seçeceğiniz isim tüm dillerde rahatlıkla kullanılabilecek bir isim olması gerekir. Bu sayede yabancı ülkelerde arama motoru sonuçlarında sizin sitenizde yer alabilir. İsim belirleme aşamasında mutlaka özgün ve farklı seçimlerden yana tercihler yapmalısınız. Kısa kelimelerin kullanıldığı internet siteleri daha akılda kalıcı olabilir.

Sizde WordPress site kurmak istiyorsanız, bu konuda profosyonel hizmet veren arifin inovasyonu incelemelisiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir