Web Tasarım Trendleri 2019 Nelerdir?

2019 için yaklaşmakta olan web tasarım trendleri nelerdir? web tasarım dünyasında yeni trendler ve değişimler getiriyor. İşletmenizin güncel kalmasını sağlamak için web sitenizi güncel tutmalısınız. 

Bu yazıda, 2019 için beklenen yedi eğilimi ele alacağız. Web sitenizi eğilimlere göre nerede güncelleyebileceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin!

1. Web Sitenizin Renklerini Düzenleyin

2019 da değerlendirmek isteyeceğiniz ilk yönlerden biri renk paletinizdir. Renklerin, hedef kitlenizin web sitenizi nasıl görüntüleyeceği üzerinde büyük etkisi vardır.

Renk paletiniz marka kimliğinizin büyük bir bölümünü oluşturuyor. İnsanlar renklerine bakar ve onları markanla ilişkilendirir. İşinizin çok önemli bir parçası olduğundan, onları taze tutmanızı sağlamak istersiniz.

2019’a giren en büyük Web tasarım trendleri  parlak renk kullanımıdır. Parlak renkler, izleyicilerinizin dikkatini çeker ve onları sayfanızla ilişkilendirir.

Renk paletiniz eski veya modası geçmişse, güncellemenin zamanı geldi. Web sitenizi popüler hale getirmek için renk paletinizin daha parlak sürümlerini tercih edebilirsiniz. Web sitenizin rekabette öne çıkmasına yardımcı olmanın harika bir yoludur.

Bu, web sitenize benzersiz ve taze bir görünüm kazandırır. Sayfalarınızdaki renkleri güncelleyerek, web sitenizi popüler hale getireceksiniz.

Spektrumun bir diğer ucunda, yaklaşan trend, koyu renk tonlamalı siyah beyaz bir palettir. Siyah ve beyaz paletler web sitenize benzersiz bir deneyim katar. Kitlenizin web sitenizi yeni bir görünümde görmesini sağlar.

Farklı dokular, şekiller ve ilgi noktalarını görebilirsiniz. Siyah beyaz bir paletle, web sitenizin farklı bölümlerini daha çekici hale getirmek için farklı vurgu renkleri girebilirsiniz. Sitenizde farklı ilgi noktaları oluşturmak için harika bir yol.

Genel olarak, renk paletinize ikinci bir bakış atmak ve hedef kitleniz için hala çekici olduğundan emin olmak isteyeceksiniz.

web tasarım trendleri

web tasarım trendleri

2. Güçlü, kalın tipografi

Tipografiniz, kitlenizin sitenizi nasıl deneyimlediğinin önemli bir parçasıdır. Hedef kitlenizin metninizi okuyabilmesi için okunabilir bir tipografi yazmanız gerekir. Kalın tipografi, 2019 yılında web tasarım trendleri için ortak bir eğilim olacaktır.

Öne çıkan, ancak aynı zamanda okunması kolay bir tipografi olmasını istersiniz. Kullandığınız yazı tipi, izleyicilerinize bir mesaj gönderir. Uygun yazı tipini kullandığınızda, izleyicilerinizle güven oluşturur ve iletiyi metninizden almalarını sağlarsınız.

Tipografiniz web sitenizin tasarımını geliştirir. Bu yetenek ve karakter ekler. Sitenizi tararken, hedef kitleniz için daha ilginç hale getirmek için yazı tipi seçiminizi yükseltip yükseltemeyeceğinize bakın.

3. Web Tasarım Trendleri : Minimalizm

Birçok şirket, daha iyi anlamına geldiği izlenimi altında. Ancak durumun gerçeği, daha azının daha fazla olmasıdır. Minimalist bir tasarım, işinizi hedef kitlenize sunmanın en iyi yoludur.

Bu, izleyicilerinize yalnızca en önemli bilgileri sunmanızı sağlar. Ayrıntılara dalmak ve içeriğinizle ilgili derinlemesine incelemek kolaydır, ancak izleyicilerinize ezici bir son verebilirsiniz.

Yapılacak en iyi şey tasarımınızı ve bilgilerinizi basit tutmaktır. Tüm bilgilerinizi netleştirin ve boşaltın, böylece sitenizin kalabalık görünmesine neden olmaz. Daha temiz görünen ve kitlenizin içeriğinizle etkileşim kurması daha kolay olacak bir siteniz olacak.

4. Daha fazla video

YouTube gibi videolar ve medya platformları popülerlik kazandıkça, işletmelerin videoları sitelerine entegre etmeleri çok önemlidir. Rakiplerinizle rekabet halinde kalmak istiyorsanız, sitenize daha fazla video ekleyin.

Sitenize video eklediğinizde, benzersiz bağlantı noktaları oluşturursunuz. Sayfanızda çeşitlilik yaratır ve sitenizdeki metnin bolluğunu bozarsınız.

Videolar, hareket halindeyken izleyicilerinize hitap eder. Sitenizdeki tüm bilgileri okumak için zamanları olmayabilir, ancak iki dakikalık hızlı bir video izleyebilir ve ihtiyaç duydukları tüm bilgileri alabilirler.

Google, listeleri ve videoları içeren daha karışık sonuçlar oluştururken, videoları pazarlama planınıza entegre etmeye başlamanın tam zamanı. Size yeni müşteri adayları kazanma ve işiniz için daha fazla poz kazanma fırsatı verir.

web tasarım trendleri

web tasarım trendleri

5. Mikro etkileşimler oluşturun

Mikro etkileşimler, sitenizi ziyaret ederken kullanıcıların başına gelen sürpriz olaylardır. Birisi sitenizde küçük bir işlem yaptığında ve belirli bir yanıt olduğunda, bir mikro etkileşim yaratır.

Örneğin, biri Facebook’ta oturum açtığında ve bildirimlerinin yanında bir sayı bulunan kırmızı bir kutu gördüğünde, bu bir mikro etkileşimdir. Hedef kitleniz için ilgi çekici ve ilgi çekici bir şeydir ve bu durumda, bildirimlerini tıklayacak birisine ulaşır.

Twitter’da da birçok mikro etkileşim var. Örneğin, birileri Twitter özet akışını yenilediğinde, bir haşhaş sesi duyacaklar. Bu aynı zamanda bir mikro etkileşimdir.

Bunlar, sitenizdeki kullanıcı deneyimine katkıda bulunan küçük nüanslar. Kaydırma animasyonları, çanları ve daha pek çok şeyle mikro etkileşimleri sitenize entegre edebilirsiniz.

Daha ilgi çekici ve etkileşimli bir deneyim yaratmak için harika bir yoldur ve web tasarım trendleri 2019’da öne çıkmasına yardımcı olacaktır.

6. Mobil dostu tasarım

2019 için web tasarım trendlerine adapte olmaya devam ederken, mobil izleyicilerinizi düşünün. Mobil tarama, masaüstü taramaya göre daha belirgin hale geliyor. Web tasarım trendleri 2019 için mobil uyumlu olmasını sağlamak isteyeceksiniz.

Önümüzdeki yıl büyük bir vurgu sitenizi başparmak dostu hale getirmektir. Kullanıcılar cep telefonlarına göz atarken, mobil sitelerde gezinmek, tıklamak ve gezinmek için başparmaklarını kullanırlar. Bu, bir başparmak ile kolayca erişilebilecekleri site öğeleri eklemeye ve yerleştirmeye odaklanmanız gerektiği anlamına gelir.

Örneğin, üç satırlı bir simge olan bir hamburger menüsü genellikle mobil sitelerdedir. Ancak sorun şu ki, bu menü genellikle sitenin sol üst tarafındadır. Bu, izleyicilerinizin menünüze erişmesini zorlaştırır.

Mobil kullanıcılara uyum sağlamak için, hamburger menünüzü sağ alt köşede olduğu gibi başka bir yere koymanız gerekebilir, böylece izleyicileriniz bilgilerinize erişebilir. Kitlenizin sitenizi taramasını daha hızlı ve verimli hale getirir.

7. Kullanıcı deneyimine odaklanın (UX)

Hedef kitleniz işinizin kalbidir. Çevrimiçi ortamda başarılı bir şekilde var olmak için, izleyicilerinize sitenizde kalmaları ve işinizi öğrenmeleri için olumlu bir kullanıcı deneyimi (UX) sağlamanız gerekir.

Sitenizde neyi görmek istediklerini veya hangi tür öğelerin deneyimlerini geliştireceğini düşünün. Sitenizdeki navigasyon, tipografi, medya veya bilgiler olsun, her zaman kitlenizin nasıl yanıt vereceğini düşünmek istersiniz.

İyi UX, kazanç sağlama ile kaybetme arasındaki farktır. Markanızı iyi temsil eden çekici bir web siteniz olabilir, ancak UX’in optimize edilip edilmediği önemli değildir. Kitlenizin ilgisini korumak için UX’inizin 2019’da optimize edildiğinden emin olun.
Web sitenizi 2019 için hazırlayın

Yeni yıl geldiğinde, web sitenizi güncel tutmanız çok önemlidir. Web tasarım trendlerine ayak uydurarak, web sitenizi modern ve taze tutabilirsiniz. Kitlenizin sayfanıza ilgi duymasına ve ilgi göstermesine yardımcı olursunuz.

Sonuç :

2019’da web siteniz üzerinde en büyük etkiyi yapmak istiyorsanız, bugün web sitenizi optimize etmeye başlayın! Arifin, hayalinizdeki web sitesini oluşturmanıza ve tanıtmanıza yardımcı olacak insan gücü ve deneyime sahip en iyi dijital reklam ajansıdır! Parlak web sitenizin arama motoru sonuçlarında yüksek görünmesini sağlamak için, ayrıca SEO çevrimiçi pazarlama, organik SEO hizmetleri ve çok daha fazlasını sunuyoruz.

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir