Google Adwords Reklam Verme 2019

Google Adwords reklam verme Google arama motoru üzerinde ki web sitelerinin tıklanma başına ücretlendirme yöntemi ile sağladığı hizmetlerdir.Ayrıca ürünlerle ilgili olarak aranan kelimelerin Google arama motorunda üst sıralarda da bulunmasını sağlayan ücretli bir yöntemdir. Google Adwords sayısında Google’da reklam vermek hızlı ve kolay bir şekilde rahatlıkla yapılabilir.

Google Adwords  reklam verme için bütçe kısıtlaması bulunmamaktadır. Her bütçede web sitesi rahatlıkla reklam verebilir. Google adwords şirketler tarafından en çok tercih edilen reklam verme yöntemlerinden biridir. Google Adwords şirketlerin yeni müşteriler edinmesinde yardımcı olan iyi bir uygulamadır. Google adwords çalışma yöntemi arasında anahtar kelimeler ile arama yapan müşterilere aradıkları kelimeler ile ilgili doğru bilgileri ulaştırmak yer almaktadır. Bu uygulamada anahtar kelime yönetimi sistemi kullanılmaktadır.

Yazılarının içerisinde anahtar kelimeler yer alan web site sahipleri arama motoru sonuçlarında daha üst sıralarda yer almaktadır. Bu uygulama web site sahiplerinin daha yukarılarda ve daha çok tıklanan web site olma sansını artırmaktadır. Adwords sistemi ile reklam vermek istenildiğinde anahtar kelimeler web sitelerde aratıldığında kullanıcıların aramakta olduğu reklamlar web sitesi karşısında karşılarına çıkar ve reklam veren firmanın tanıtımını sağlar.

Reklam veren firmalar vermiş oldukları reklamlar üzerinde tıklanma sayısı kadar web sitesine ödeme yapmaktadır. Tıklanma olmadığı zaman reklam veren firmaların sadece gösterim için ödeme yapması gibi bir durum söz konusu değildir. Firmaların reklam maliyetini oldukça düşüren bu sistem firmaları daha çok kişiye hitap etmesini sağladığı gibi ürün tanıtımının da en hızlı ve en kolay yapılma yöntemleri arasında yer almaktadır. Adwords yöntemi dünya genelinde web siteleri içerisinde rahat reklam vermek isteyen firmaların en çok kullandığı sistem arasında yer almaktadır.

Google Adwords Çalışma Prensibi

Google adwords reklam verme sistemi ile web sitelerinde reklam vermek isteyen firmalar verecekleri ilan ve reklam için anahtar kelime uygulaması ile web siteleri içerisinde yer alan reklamların tanıtımını yaptırmış olurlar. Google adwords anahtar kelime hedefli çalışarak istemiş olduğunuz anahtar kelimeleri seçer ve bu anahtar kelimelerle tıklama başına ücretlendirme yapılarak vermek istediğiniz en yüksek fiyat politikasını belirler ve en yüksek tutar eklenir. Google Adwords sisteminde kullanıcı reklam üzerine tıkladığı zaman belirlenen ücret ödemesi yapılır. Bu sistemde kullanıcı reklamı açmadan web sitesini kullanırsa ödeme yapılmaz. Bu nedenle firmalar tarafından düşük maliyet içeren bir uygulama olduğu için sıklıkla tercih edilmektedir.

Bu sistemde kullanılan anahtar kelimeler büyük önem taşır kullanılan anahtar kelimeler puanlama sistemi ile puan veriliyor. Anahtar kelimelerin puanlanması ile reklam veren diğer firmalar ile karşılaştırma yapılır ve sitelerin kalite puanları belirlenerek hesaplama yapılır böylelikle sitedeki anahtar kelimeler için açık artırma sistemi uygulanır. Anahtar kelimelerin açık artırma ile puanlanması ve hesaplanması sonucunda anahtar kelimeler ile sıralamanız belirleniyor. Google’un hesaplama yöntemine göre yapılan Google aramalarında reklam veren tüm firmalar ile açık artırmada yer alan firmalar hesaplanan kalite puanına göre sıralama yapılmaktadır. Google kalite puanı belirlerken öncelikli olarak tıklanma oranı web sitesinin kalitesi ve anahtar kelimelerin doğru kullanılmasına bağlı olarak değerlendirme yapar.

Google Adwords Reklam Verme Sisteminin Kullanılması

Google adwords reklam verme sistemi basit ve kullanışlı bir sistemdir. Kullanıcılarla reklam veren firmaları bir web sitesi üzerinde buluşturan firmaların düşük maliyet oranları ile reklam vermesini sağlayan bir sistemdir. Bu uygulama üzerinden reklam veren firmalar yapılan her tıklanma için web sitesine ödeme yaparlar. Basit bir sistem ile dünyada çok fazla insan tarafından kullanılan bir Google uygulamasıdır. Google üzerinden firmalar reklam vermek için doğru web sitelerini tercih etmeleri gerekir. Reklam vermek isteyen firmaların reklam için ayırdıkları bütçeyi belirleyerek en uygun reklam için uygun bütçeyi belirlemelidir.

Bu sistem üzerinde ayırmış olduğunuz bütçe önemli bir yer tutar çünkü ne kadar yüksek bütçeli reklam verirseniz o kadar çok kişi tarafından ziyaret edilirsiniz. Anahtar kelime Seo uzmanları tarafından arama motoru üzerinde yapılan araştırmalar sonucunda belirlenir. Doğru seçilen anahtar kelimeler reklamlarınızın daha üst sıralarda yer almasına yardımcı olur. Seo uzmanlarının yapmış olduğu çalışmalar sonucunda firmaya ait olan reklamlar daha üst sıralarda yer olarak daha çok insanın görmesi amaçlanır. Bu yöntem ile firmalar dünya genelinde birçok müşteriye ulaşma olanağı bulurlar.

Reklam Vermek İsteyen Firmaların Google Adwords Tercih Etme Nedenleri

Google adword reklam verme sistemi ile reklam vermek isteyen firmaların bu uygulamayı tercih etmek için çok fazla nedenleri bulunmaktadır.

  • Öncelikli olarak Google adwords reklam verme ile  firmalar çok fazla müşteri potansiyeline ulaşma imkanı kazanır.
  • Kullanıcıların ulaşmak istedikleri ürünleri belirleyerek kullanıcılara direk ulaşma imkanı sunar
  • Firmalar bu sistem ile sadece tıklama başına ödeme yaptıkları için gereksiz reklam maliyetlerinden kaçınmış olurlar ayrıca kampanya bütçelerini yönetme imkanına sahip olurlar.
  • Firmalar bu sistemi kullanarak kullanıcıların isteklerini ve şikayetlerini takip ederek geri bildirim ile takiplere sonuç verebilirler.
  • Reklam gösterimi sadece arama yapan hedef kitleye ulaşacağı için firmalar için daha verimli bir reklam kampanyası haline gelir.
  • Google adwords ile yapılan reklamlar firmaların bütçesine göre belirlenerek aylık yıllık haftalık olarak bütçe analizine göre yapılabilir. Her bütçeye uygun reklam verme seçenekleriyle küçük ve büyük bütçeli firmalar reklamlarını rahatlıkla verebilir.
  • Bu uygulama ile reklam veren firmalar her zaman güncel olarak göz önünde bulunur ve kullanıcıların firmaları takip etme olanağı artar.
  • Google Adwords uygulaması ile verilen ilanlar tüm dünya ülkeleri arasında reklam verme olanağı tanır.
  • Bu uygulama tüm dillere çevrilebilir ve istediğiniz dilde reklam verme şansınız bulunur.
Reklam Vermek İsteyen Firmaların Web Sitesi Seçerken Dikkat Etmesi Gerekenler

Google Adwords reklamı verme uygulaması firmalara istedikleri konularda reklam verme olanağı tanır. Reklam vermek isteyen firmalar bu yöntem sayesinde ürünlerinin en iyi tanıtımını yapılacak olan web sitesini bularak reklam verme uygulamasına başlayabilir. Bu sistemi uygulayan firmaların dikkat etmesi gereken özelliklerden biri reklamların yayınlanacak olduğu web sitelerin ürünleriyle ilişkili olmaları gerekir. Reklam verecek olan firmalar ürünlerinin reklamının yayınlandığı web sitesinin ürün içeriğini ve kalitesini inceleyerek müşterilerin gözünde hangi konumda bulunduğunu analiz etmeleri gerekir. Google Adwords Reklam Verme özellikle uygunsuz içerik barındıran web sitelerine karşı dikkatli olmaları gerekir. Bu tarz web sitelerinden verilen reklamlar firmanın kalitesini ve müşterilerin gözündeki itibarını düşürecektir.

Google adwords reklam için arifin size yardımcı olacaktır.

İçerisinde doğru anahtar kelimelerin yer aldığı web siteleri arama motorunda daha üst sıralarda yer alacağı için sizin vermiş olduğunuz reklamlar daha üst sıralarda çıkacaktır bu nedenle mutlaka anahtar kelime uyumuna dikkat edilmesi gerekir. Bu uygulama sayesinde firmalar kısıtlı bütçelerle dahi olsa reklam verebileceği için mutlaka reklam için kullanılan bir yöntem olmalıdır. Reklam verme işleminde reklamınızı vermek istediğiniz ürünlerin doğru analizini yaparak ürün hakkında doğru anahtar kelimelerin seçimine mutlaka dikkat etmelisiniz. Google adwords yöntemi ile en hızlı ve en fazla hedef kitleye ulaşma imkanınız bulunur.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir