2019’da Web Sitesini Güncelleme İçin 6 Sebep

Web siteniz dijital pazarlama kampanyanızın kalbidir. Bu nedenle, 2019’da web sitesini güncelleme için sayısız neden var.

web sitesi güncelleme

web sitesi güncelleme

Bu yazıda,Web sitesini güncelleme ile yükseltmenin altı yolunu ele alacağız. Bu stratejileri uyguladığınızda göreceğiniz faydaları da ele alacağız. 2019’da sitenizi nasıl geliştirebileceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin!

1. Navigasyon ile Web Sitesi Güncelleme

Kitleniz sitenize eriştiğinde, sayfalarınız arasında kolayca gezinmelerini istersiniz. İhtiyaç duydukları bilgileri bulmak için mücadele etmelerini istemiyorsunuz. Gezinme zayıfsa, kitlenizin sitenizdeki doğru bilgileri bulmasını zorlaştırırsınız.

Kitlenizin doğru bilgileri sayfalarınızda bulması çok önemlidir. Neye ihtiyaçları olduğunu bulmak çok zorsa, izleyiciler sayfanızdan ayrılacak ve bunun yerine bir rakipler sayfası seçecektir. Zayıf navigasyon nedeniyle rekabette liderliği kaybetmek istemezsiniz.

İnsanların bilgileri kolayca bulabildiklerini görmek için sayfalarınızı test etmek isteyeceksiniz. Bir aile üyesinden veya arkadaşından sitenizde bir sayfa bulmasını ve bu sayfalara ne kadar kolay gidebileceklerini görmesini isteyebilirsiniz. Bu, sitenize aşina olmayan birisinin sitenizi ilk defa nasıl yönlendirdiğini anlamanıza yardımcı olacaktır.

Sayfalarınızı bulmakta zorlanıyorlarsa, sitenizin yeniden tasarlanması gerekebilir. Bir web sitesi yeniden tasarımı, basit ve kullanımı kolay bir gezinme oluşturmanıza yardımcı olur.

Birinin bilgilerinizi bulmasını kolaylaştırmak için web sitenizdeki farklı sekmeleri sınıflandırmak isteyeceksiniz. Altlarında birden fazla alt kategoriye sığabilecek genel başlıklar en iyi sonucu verir.

Örneğin, bir yemek şirketi işlettiğinizde diyelim. Sekmelerinizden biri “Hizmetler” olarak adlandırılabilir. Bu sekmenin altında, düğün, doğum günü ve şirket etkinlikleri gibi birden çok kategori ekleyebilirsiniz. Bu, tüm kategorilerinizi alt kategorilere ayırır ve bu da izleyicilerinizin erişmesini kolaylaştırır.

Web sitenizde zorlu gezinti varsa, yeniden tasarlamanın zamanı geldi. Bir web sitesinin yeniden tasarlanması, potansiyel müşterileri sayfanızda daha uzun süre meşgul tutan gezinme oluşturmanıza olanak sağlar.

2.Markanızı Güncelleyin

Değişen saatlere ayak uydurmak için markanızı güncellemeniz gerekir. Markanızın geçmişte sıkışıp kalmasını istemiyorsunuz. 1999’dan itibaren bir marka tasarımı, izleyicilerinizle 2019’da rezonansa girmeyecek. İzleyicilerinizle güncel kalmak istiyorsanız, web sitenizi yeniden tasarlamanız gerekir.

Markanızı yakın bir zamanda güncellediyseniz veya düşünüyorsanız, web sitenizi eşleşecek şekilde güncelleyin. Siteniz işinizi doğru şekilde yansıtmalıdır. Olmazsa, marka bilinirliğini ve kalite potansiyelini kaybedebilirsiniz.

Bu, web sitenizi modernleştirmek için bir fırsat sunar. Tasarımını, navigasyonunu ve görsel öğelerini güncelleyebilirsiniz. Sonuç olarak, 2019’da izleyicilerinize daha görsel olarak çekici bir web sitesi oluşturacaksınız.

3. İnsanların Websitenizde Kalmasını Sağlayın

Sitenizde trafik olduğunda, insanların sayfalarınızda kalmasını istersiniz. Web siteniz, izleyicilerinizin işinizden aldıkları ilk izlenimdir. İnsanlar sitenizi bulduktan kısa süre sonra sitenizden ayrılıyorsa, tasarımınızı yeniden düşünmeniz gerekebilir.

Zayıf tasarım nedeniyle trafiği kaybetmek istemezsiniz. Sitenize trafik alıyorsanız, ancak bu trafiği elde etmekte sorun yaşıyorsanız, bir web sitesinin yeniden tasarlanması zamanı gelebilir.

Trafik kaybı 2019’da web sitenizi yeniden tasarlamak için harika bir nedendir. Web sitenizi daha modern ve güncel hale getirmenize yardımcı olacak, bu da web sitenize daha fazla ilgi gösterecektir. Yeni bir tasarım, hedef kitlenizin işletme sayfanızla nasıl etkileşime girdiğini büyük ölçüde etkileyebilir.

Bir web sitesi yeniden tasarımı, hemen çıkma oranınızı düşürmenize ve bu trafiği işiniz için potansiyel müşterilere dönüştürmenize yardımcı olur.

web sitesi

web sitesi

4. Websitenizi Hızlandırın

Kullanıcılar yavaş yükleme sayfaları için beklemekten nefret eder. Bilgiye hızlı ve kolay bir şekilde erişmek istiyorlar. Sayfanızın yüklenmesi çok uzun sürerse, potansiyel müşterileriniz sizin siteniz yerine rakibinizin sitesinde yer alabilir.

Kodlamanızdan görsel öğelerinize, sitenizin yavaşlamasına neden olabilecek farklı yönleri vardır. Bir web sitesi yeniden tasarımı, web sitenizle yeni bir başlangıç ​​yapmanıza ve daha hızlı çalışacak şekilde optimize etmenize yardımcı olabilir.

Sitenizi yeniden tasarladığınızda, resimlerinizi en baştan optimize edebilirsiniz. Bu, sitenizi tıklatmanızı ve içeriğinizi daha hızlı yüklemenizi sağlar. Ayrıca, videolarınızı YouTube veya Wistia gibi üçüncü taraf sitelerde barındırmak isteyeceksiniz, çünkü bu dosyalar büyük ve sitenizi yavaşlatabilir.

Web sitesini güncelleme yaptıktan sonra, kod içinde fazladan kod veya boşluk olmadığından emin olun. Bunlar, sitenizin performansı üzerinde büyük bir etkisi olan küçük farklılıklardır.

Sitenizi tıkayan sorun türlerini öğrenmek istiyorsanız, Google PageSpeed ​​Insights uygulamasını kullanabilirsiniz. Bu aracı kullanarak, sitenizin ne kadar hızlı yüklendiğini ve sayfanızda performansını artırmak için yaptığınız değişiklikleri göreceksiniz.

Ayrıca bir dijital pazarlama şirketinden sayfa hızı hizmetlerine de girebilirsiniz. Bu şirket sayfa hızı hizmetleri ve web tasarımı hizmetleri sunuyorsa, web sitenizin tüm yönlerini kapsayacak şekilde her ikisine de yatırım yapabilirsiniz.

Siteniz yavaşsa,  2019’da Web sitesini güncelleme için yeniden tasarlamayı düşünün. Yeni yıla, hedef kitleniz için hızla yüklenen yeni bir web sitesiyle başlayacaksınız. Sayfanıza daha fazla potansiyel müşteri çekmenin ve web sitemizde kalmanın harika bir yoludur.

5. Mobil Kullanım İçin Optimize Edin

Mobil dostluk bugünlerde çok önemlidir. İnsanlar sürekli olarak akıllı telefonları ve tabletleri üzerinde iş aramaktadırlar. Sitenize gelmelerini ve bu sitelerde kalmalarını istiyorsanız, duyarlı tasarıma yatırım yapmanız gerekir.

Mobil deneyim, masaüstü deneyimiyle aynı değildir. Bir masaüstü sitesine mobil cihazdan erişmeye çalıştıysanız, kötü bir deneyim sağlar. Kullanıcıların sitenizdeki bilgileri okumak için yakınlaştırıp uzaklaştırması gerekir.

Bu olumlu bir mobil deneyim değil. Web siteniz mobil kullanıcılara uyarlanmamışsa, 2019 için bir web sitesinin yeniden tasarlanmasını düşünmek isteyeceksiniz.

Peki, sitenizi nasıl mobil dostu hale getirirsiniz?

Mobil uyumlu bir web sitesi yapmanın en iyi yolu, duyarlı tasarım uygulamaktır. Bunu yapmak, web sitenizin, kullanıcının kullandığı her cihaza adapte olmasını sağlar ve bu da sitenizde olumlu bir deneyim oluşturur.

6. Mikro Deneyimler Ekleyin

Mikro deneyimler web tasarımınızın önemli bir parçası olarak hızla büyüyor. Sitenizde mikro deneyimleriniz yoksa, 2019’da web sitenizi yeniden tasarlarken bunları entegre etmeyi düşünebilirsiniz.

Peki, bir mikro-deneyim nedir?

Mikro deneyim, sitenizde çevrimiçi deneyimi özel kılan küçük bir farktır. Bir ding gürültüsü veya küçük bir bildirim düğmesi kadar basit bir şey olabilir. Bu mikro deneyimler, kitlenizin web sitenizdeki deneyimini geliştirir.

Kitlenizin deneyimini daha iyi hale getirmek için dikkatlerini çekecek farklı animasyonlar, sesler, düğmeler ve hareketler ekleyin. Bu nüansları eklemek ve sitenizde daha iyi bir genel deneyim oluşturmak için web sitenizi yeniden tasarlayabilirsiniz.
Web sitenizi bugün yeniden tasarlamaya başlayın

Bir web sitesi yeniden tasarımı şirketinize yepyeni bir yüz verebilir. İşletmeniz için yeni bir başlangıçtır ve dijital pazarlama çabalarınızı yenilemenize yardımcı olabilir.

2019’a girerken, web sitesini güncelleme ve nasıl geliştirebileceğinizi düşünün ve performansını geliştirmek için tasarım değişiklikleri yapmaya başlayın. Web sitenizin işiniz için daha değerli trafik ve potansiyel müşteri kazanmasına yardımcı olacaksınız.

Web sitenizi tasarlamanıza ve reklam vermenize yardımcı olacak inanılmaz bir dijital reklam ajansı mı arıyorsunuz? Arifin sizin için burada. Bugün bize ulaşın veya bizi 08503052515 numaralı telefondan arayın!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir